Aktuality

Jistě Vás zajímají některé informace týkající se výskytu štěnic. Běžný občan, který se s touto problematikou setkal, najde na internetu spoustu informací a některé z nich jsou značně zavádějící.

V pravidelných intervalech se zde budete setkávat s informacemi, které Vám pomohou se v této problematice lépe se orientovat a zároveň zbytečně nepodléhat panice, protože vyhubit lze všechno i tento velice odolný druh ploštice.


Co dělat když se vyskytnou i další jiní návštěvníci

šváby, myši, mravenci a jaká je prevence před návratem


V případě výskytu švábů

(rus domácí, šváb obecný atd.) je třeba nejdříve odstranit případné zbytky jídla, nečistoty, kterými se tento hmyz s oblibou živí a poté se obrátit na seriózní deratizační firmu, která provádí profesionální dezinsekci (hubení škodlivého a nežádoucího hmyzu). Ošetření se dělá buď profesionálním postřikem nebo profesionálními požerovými nástrahami. U švábů prevence neexistuje, jakmile je někdo přinese z hotelu, restaurace atd., je třeba ihned profesionálně zasáhnout. Švábi se rychle množí a nvíc se jedná o velice expanzní hmyz hledající stále nová zákoutí a místa. Určitě Vás neochrání ani maximální čistota v bytě, jakmile si k Vám od někoho najde cestu, je třeba problém ihned řešit. Nemá smysl kupovat žádné spreje a přípravky v drogeriích a ani na internetu. To, co je skutečně účinné mají možnost zakoupit pouze lidé s profesionální licencí DDD (deratizace, dezinsekce, dezinfekce).


Vyskytují se vám v domě nebo bytě mravenci?

Obraťte se na deratizační firmu, která provede pokládku profesionální granulové, požerové nebo gelové nástrahy na nejvhodnější místa, aby byl problém co nejdříve vyřešen.


V případě výskytu hlodavců v bytě

je nutno nejdříve zjistit, kudy se hlodavci do budovy dostávají. Nejdříve mechanicky zabezpečit místa možného průniku a poté zahájit represivní deratizační zásahy s cílem vyhubit danou kolonii hlodavců, která si nachází cestu do nežádoucích míst. Jeden zásah nic nevyřeší, hlodavci musí dostávat profesionální otrávenou nástrahu tak dlouho, dokud je jimi přijímána. Jakmile je nástraha netknutá, problém je v danou chvíli vyřešen.


Trápí Vás a ohrožuje na zdraví vosí nebo sršní hnízdo?

Zavolejte profesionála, který se o vše postará a to i v případě, že se hnízdo nachází na málo přístupném místě domu.


Vyskytly se u Vás štěnice?

Nepropadejte zoufalství a rozhodně hned nevyhazujte nábytek, jak Vám radí někteří rádoby profesionálové. Vyhodit nábytek, matrace se nutné pouze v případě velmi silného zamoření a jedná se velice starý nábytek nebo matrace (např. pružinové péra v ložní části s popraskaným čalouněním, látkou, kde je spousta zákoutí, jenž štěnice využívá pro svůj úkryt. Pokud tomu tak skutečně je a pracovník deratizační (dezinsekční) firmy vám to navrhne, protože je to nevyhnutelné, vždy vše pečlivě zabalte do stahovací fólie, aby při manipulaci nedošlo k vytřepání štěnic na chodbě domu atd.. Rozhodně se nedoporučuje napadený nábytek dávat na společné chodby, vyhazovat z okna před dům apod.. To je téměř 100% jistota, že tento problém přenesete i na ostatní nájemníky. Štěnice lze 100% vyhubit, jen je nutno dezinsekční zákrok provést maximálně důkladně. V naší firmě se řídíme heslem, že práci u klienta provádíme stejně, jako by se problém týkal nás samotných.

Prevence u štěnic

nenavštěvovat rizikové ubytovny, hotely, hostely, nepřijímat návštěvy z rizikových míst nebo míst, o kterých se ví, že tam výskyt je. Nekupovat nábytek z druhé ruky. Je častým jevem, že lidé zcela bez uzardění prodají nábytek i s nežádoucími návštěvníky i když jsou si této skutečnosti 100% vědomi.

Mou výhodou je, že jsem si podobnou zkušeností sám prošel, takže moc dobře vím, jakým zoufalstvím si člověk prochází, takže se dokážu vcítit do pocitů těchto lidí a vždy dělám maximum pro co nejrychlejší vyřešení problému. Samozřejmostí je lidský přístup.